Yıldırım;Terörle mücadelede geri adım yok

Başbakan Binali Yıldırım, "Terörle mücadelemizde kararlılığımız aynen devam ediyor.

2017´de Tatiller hangi güne denk gelecek ?

2016 yılında uzun bayram tatilleri ile rahat bir yaz dönemi geçiren vatandaşı, 2017 yılında daha fazla mesai saati bekliyor.

Bu Haber SGK Borcu olanları ilgilendiriyor

Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe giren af yasası Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) alacaklarının yeniden yapılandırmasına ilişkin önemli maddeler içeriyor.

FETÖ elebaşı Gülen: Pişman değilim .

15 Temmuz darbe girişiminin mimarı, terör örgütü FETÖ´nün elebaşı Fetullah Gülen, örgütün faaliyetleri için, "Bu bağımsız olmanın bedeli olarak tanımlanabilir. Ben pişman değilim" dedi.

İş kurmak isteyen gençlere müjde

Hükümet Gençleri iş sahibi yapmak için kolları sıvadı.

Korgeneral Zekai Aksakallı aşiret liderleri ile görüştü

15 Temmuz´un kaderini değiştiren Dadaş komutan Zekai Aksakallı, Cerablus´ta ÖSO komutanları ve aşiret liderleriyle bir araya geldi

TSK´dan Cerablus açıklaması

Suriye´nin Cerablus şehrine yapılan Fırat Kalkanı Operasyonu ile ilgili TSK´dan açıklama geldi.

Türkiye Cerablus´a girdi

Terör örgütü DAEŞ´in Suriye topraklarından Türkiye ile doğrudan temas kurduğu son nokta olan Cerablus´a gece saatlerinde bordo bereli özel kuvvetler girdi, harekatı Zekai Aksakallı yönetiyor.

Bakan Ala´dan İstihbarat açıklaması

Bakan Ala Hükümet olarak İstihbarat teşkilatlarının yeniden yapılanması konusunda bir çalışma yürütüyoruz dedi.

Teröristbaşı Gülen´in doğduğu ev umumi tuvalet yapılacak

FETÖ terör örgütünün başı Fetullah Gülen´in Erzurum´daki doğduğu evin umumi tuvalet yapılacağı öğrenildi.

Meclis´te büyük tasfiye! Açığa alındılar

Meclis´te FETÖ operasyonu devam ediyor. Genel sekreter yardımcıları ve daire başkanları olmak üzere 30 yönetici açığa alındı.

RTÜK´ten flaş karar

RTÜK, darbe girişiminde bulunan FETÖ ile ilişkili olan radyo ve televizyon kuruluşlarını kapattı.

Anahtar Kelimeler: YASAK SÜRESİNCE BAKKAL MARKETLER ?
  • Perşembe 30.9 ° / 14.3 ° Açık hava
  • Cuma 34.2 ° / 15.9 ° Açık hava
  • Cumartesi 35 ° / 16.1 ° Açık hava

YASAK SÜRESİNCE BAKKAL VE MARKETLER AÇIK MI?

YASAK SÜRESİNCE BAKKAL VE MARKETLER AÇIK MI?

İçişleri Bakanlığı genelge gönderdi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine 23,24,25 ve 26 Nisan’da 31 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili genelge gönderildi.

           İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine 23,24,25 ve 26 Nisan’da 31 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili genelge gönderildi.
Genelgeye göre,31 il sınırlarında 22.04.2020 tarihi saat 24.00 ile 26.04.2020 tarihi saat 24.00 arasında belirtilen istisnalar hariç olmak üzere vatandaşların sokağa çıkması kısıtlanacak.
      İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği genelge de,koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda;salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski önetme,sosyal izolasyonu temin,sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla bir çok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği belirtildi.
Genelge kapsamında Ramazan ayının başlayacak olması nedeniyle 21 ve 22 Nisan günleri market ve bakkalların çalışma saatleri 08.00-23.00 olarak belirlendi.
 23 ve 24 Nisan’da ise market ve bakkallar 09.00-14.00 arasında faaliyet gösterecek,vatandaşlar ikametlerine yakın market ve bakkallara gidip gelebilecek.
Aynı saatler arasında marketler ve bakkallar evlere adrese servis şeklinde de satış yapabilecekler.25 Nisan Cumartesi ve 26 Nisan Pazar günleri ise marketler ve bakkallar kapalı olacak.
      Sokağa çıkma kısıtlaması süresince ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamülleri satışı yapan iş yerleri ile tatlı üreten yerler açık olacak.Bu iş yerleri tatlı satış amaçlı evlere servis şeklinde satış yapabilecekler.