Yıldırım;Terörle mücadelede geri adım yok

Başbakan Binali Yıldırım, "Terörle mücadelemizde kararlılığımız aynen devam ediyor.

2017´de Tatiller hangi güne denk gelecek ?

2016 yılında uzun bayram tatilleri ile rahat bir yaz dönemi geçiren vatandaşı, 2017 yılında daha fazla mesai saati bekliyor.

Bu Haber SGK Borcu olanları ilgilendiriyor

Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe giren af yasası Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) alacaklarının yeniden yapılandırmasına ilişkin önemli maddeler içeriyor.

FETÖ elebaşı Gülen: Pişman değilim .

15 Temmuz darbe girişiminin mimarı, terör örgütü FETÖ´nün elebaşı Fetullah Gülen, örgütün faaliyetleri için, "Bu bağımsız olmanın bedeli olarak tanımlanabilir. Ben pişman değilim" dedi.

İş kurmak isteyen gençlere müjde

Hükümet Gençleri iş sahibi yapmak için kolları sıvadı.

Korgeneral Zekai Aksakallı aşiret liderleri ile görüştü

15 Temmuz´un kaderini değiştiren Dadaş komutan Zekai Aksakallı, Cerablus´ta ÖSO komutanları ve aşiret liderleriyle bir araya geldi

TSK´dan Cerablus açıklaması

Suriye´nin Cerablus şehrine yapılan Fırat Kalkanı Operasyonu ile ilgili TSK´dan açıklama geldi.

Türkiye Cerablus´a girdi

Terör örgütü DAEŞ´in Suriye topraklarından Türkiye ile doğrudan temas kurduğu son nokta olan Cerablus´a gece saatlerinde bordo bereli özel kuvvetler girdi, harekatı Zekai Aksakallı yönetiyor.

Bakan Ala´dan İstihbarat açıklaması

Bakan Ala Hükümet olarak İstihbarat teşkilatlarının yeniden yapılanması konusunda bir çalışma yürütüyoruz dedi.

Teröristbaşı Gülen´in doğduğu ev umumi tuvalet yapılacak

FETÖ terör örgütünün başı Fetullah Gülen´in Erzurum´daki doğduğu evin umumi tuvalet yapılacağı öğrenildi.

Meclis´te büyük tasfiye! Açığa alındılar

Meclis´te FETÖ operasyonu devam ediyor. Genel sekreter yardımcıları ve daire başkanları olmak üzere 30 yönetici açığa alındı.

RTÜK´ten flaş karar

RTÜK, darbe girişiminde bulunan FETÖ ile ilişkili olan radyo ve televizyon kuruluşlarını kapattı.

Anahtar Kelimeler: Şehir komandosu geliyor
  • Perşembe 30.9 ° / 14.3 ° Açık hava
  • Cuma 34.2 ° / 15.9 ° Açık hava
  • Cumartesi 35 ° / 16.1 ° Açık hava

Şehir komandosu geliyor

Genelkurmay, Türkiye ve Ortadoğu´da değişen çatışma konseptine uygun yeni tedbirler almaya hazırlanıyor

Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye ve Ortadoğu´da değişen çatışma konseptine karşı yeni tedbirler almaya hazırlanıyor. Güneydoğu´da çatışmaların kent ve ilçe merkezlerinde yoğunlaşması üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) kısa ve orta hedefli planlamalar yaptı. İlk olarak komando tugaylarının sayısını artıran ve tüm muvazzaf personele ?komando ihtisas´ kurslarını zorunlu hale getiren getiren TSK, tedbirleri bir adım daha öteye taşıdı. Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve özel eğitimli komando birliklerinin yaptığı ortak operasyonlarda görülen eksiklikler üzerine TSK, şehir çatışmalarına karşı eğitim veren bir okul açacak. Meskun mahal çatışmalarına özel eğitim verilecek yeni okul, Piyade Okulu, İstihkam Okulu gibi çalışacak.

PROFESYONEL BİRLİK OLACAK

Okulun kurulacağı yer için Ankara Polatlı´daki Açıkır bölgesi incelendi. Burası uygun görülmeyince Ege bölgesinde yer bakılmaya başlandı. TSK, yeni okulda verilecek eğitimle şehir çatışmalarına karşı da profesyonel birliklerle hazırlıklı olacak. TSK, bir süredir de çatışma bölgesine gidecek tüm personeli İstanbul´daki Piyade Okulu´nda 3 hafta süren ?meskun mahal çatışma eğitimi?nden geçiriyor. Okul planlamasının da bu eğitim faaliyetlerinin ardından çatışma bölgelerindeki operasyonlarda alınan sonuçlar üzerine gündeme geldiği belirtiliyor. Çatışma bölgelerine öğretmen subaylar gönderildi. Bölgedeki durum, sorunları analiz eden öğretmen subaylar Piyade Okulu´na rapor yazarak buradaki eğitimlerde hataların anında giderilmesini, derslerin güncellenmesini sağladı.

UZMAN KADROSU AÇILACAK

Öte yandan, çatışma bölgesinden dönen personelin ikinci kez eğitime tabi tutularak, deneyimlerin pekiştirilmesi ve hataların personelle birlikte değerlendirilmesinin hedeflendiği de öğrenildi. Bu personel, TSK´nın şehir çatışmalarında en uzman kadrolarını oluşturacak.

Polislere de özel eğitim

TSK´nın yanı sına Polis Özel Harekat da şehir çatışmalarına karşı planlama çalışmaları yürütüyor. Türkiye´de ilk kez askerle ortak çalışma yürüren polis, ortak tatbikatlarla askeri donanımlarını arttırdı. PÖH, komando okullarıyla iletişime geçti. PÖH Müdürleri, ilk kez Eğirdir´deki Dağ Komando Okulu´na giderek buradaki eğitimleri inceledi. Komando okulunda görevli öğretmen subaylar, TSK´nin diğer rütbeli personeli ile PÖH´ler ortak planlama ve eğitim yaptı. Çalışma sırasında polis ve askerlerin birbirlerinin deneyimlerinden yararlandığı öğrenildi.

Kaynak: Yeni Şafak