Aziziye Belediyesi Çocukların yüzünü güldürüyor

Aziziye Belediyesi, çocukların daha iyi şartlarda oyun oynamaları için merkezdeki çocuk oyun gruplarından köylere de kuruyor.

Başkan Orhan´ın Babası hakkın rahmetine kavuştu

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ın babası Ahmet Orhan (68) hayatını kaybetti

Büyükşehir yatırımlarıyla ilçeleri abad ediyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ilçelere yaptığı yatırım ve hizmetlerle yerleşim yerlerini adeta abad ediyor.

Başkan Orhan´dan Esnaf ziyareti

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

Emekli dul ve yetim 3 aylık birden alabilir

Kendi çalışmasından dolayı SSK´dan emekli aylığı alırken, SSK´lı kocasının ölümünden sonra dul aylığı bağlanan kadın, Emekli Sandığı´ndan emekli olmuş babasının vefatı üzerine yetim aylığı da alabilir.

Çalışan Anne ve Baba´ya müjdeli haber

Çocuğu ilkokul 1. sınıfa başlayıncaya kadar yarım gün çalışma hakkının uygulama esasları belirleniyor. Eşi çalışmayan işçi ve memur yarım gün çalışma hakkından yararlanamayacak.

Kredi kartı ve krediyle kurban almak caiz mi?

Kurbanı veresiye veya kredi kartıyla almak caiz midir? İşte tüm merak edilenlerin cevabı haberimizde

Büyükşehir´den sel ve taşkınlara karşı önlem

Büyükşehir Belediyesi sel ve taşkınlara yönelik önlemlerini artırıyor.

Naci Ergen´in Annesi vefat etti

Kanal 25 Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Naci Ergen´in annesi Gülzade Ergen (71) vefat etti.

Bayram namazı kaç rekat, nasıl kılınır?

Bayram namazı kaç rekat ve nasıl kılınır? Senede sadece iki kez kılındığı için zaman zaman vatandaşlar bu özel namazın nasıl kılındığını unutabiliyorlar. Her ne kadar namazdan önce imam hatırlatsa da vatandaşların yine de nasıl kılındığını merak ediyor. B

Başkan Orhan´dan Bayram mesajı

Başkan Orhan Mübarek Ramazan Bayramına bizleri ulaştıran Yüce Allah´a hamd-ü senalar olsun. Cenab-ı Allah bu büyük nimetinin sorumluluğunu taşıyabilmeyi bizlere nasip etsin.? dedi.

Bayram tatili kaç gün olacak ?

Ramazan bayramı yaklaşıyor. On bir ayın sultanı ramazanın sonuna doğru geliyoruz. Şimdi ise merak edilen sorular arasında Ramazan bayramı ne zaman? var. İşte konu ile ilgili detaylı açıklamalar..

Hayırlı işlerde acele ediniz, fitneye sebep olmayın!

Hayırlı işlerde acele ediniz, fitneye sebep olmayın!

Büyükşehir´den Kardeşlik Sofrası

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı münasebetiyle ilçelerde düzenlediği birlik ve beraberlik temalı Kardeşlik Sofrası´nı Hınıs´ta açtı.

Anahtar Kelimeler: Sobalar Tarihe Kavuşuyor
  • Perşembe 30.9 ° / 14.3 ° Açık hava
  • Cuma 34.2 ° / 15.9 ° Açık hava
  • Cumartesi 35 ° / 16.1 ° Açık hava

Sac Sobalar´da Tarihe Kavuşuyor..

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Sac Sobaya ilgi azaldı.

Makineleşen, pratik ve hızlı yaşamın benimsendiği dünyamızda çok eski bir gelenek olan Sac´dan yapılan Soba ve Fırın gibi ürünler, eskiye oranla daha az rağbet görüyor.Üretim biçiminde ve ihtiyaçlardaki değişmeler, ustaları seri üretime zorlamış ve bugün eski sanatsal ürünlerin yerini daha tek tip ürünlere bıraktı.

Erzurum´da yaşayan 58 yaşındaki Celal Kılıç,Şerif efendi Mahallesinde bulunan atölyesinde, Sac´dan ,Soba ve Fırın imalatı yapıyor.Küçük atölyesinde düz levhaları çekiçle şekillendirerek 42 yıldır meraklılarına  Sac´dan Soba yapan Celal Kılıç,Eskiden İşlerin oldukça yoğun olduğunu,Şimdi ise artık sac sobanın eski önemi´nin kalmadığını vurguladı.Kılıç Şöyle Konuştu;Geçmişte Fabrika üretimi yoktu ve özellikle sac soba ve soba boruları siparişi alıyorduk. O zamanlar ticaretin tadı vardı, işi yetiştiremeyecek kadar yoğunduk. Şimdi artık sac sobanın eski önemi kalmadı.Ben herhangi bir makineyle değil, el emeğiyle üretim yapıyorum. Bizim yapmış olduğumuz, uğraşı alanımız olan sanatkarlık artık yavaş yavaş ölüyor" şeklinde konuştu.Erzmedya