G-4SVPJCLT0J
Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Palandöken Kayak Merkezi´ndeki Kafe 25´te düzenlenen toplantıda kış sezonu ve şehrin turizmi masaya yatırıldı.
Erzurum Vali Yardımcısı Ayhan Terzi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Genel Sekreter Yardımcıları Ünsal Kıraç ve Selami Keskin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Almaz, otellerin genel müdürleri ve diğer yetkililerin iştirak ettiği toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, burada yaptığı konuşmada, ?Bugün itibariyle dağda sezon hazırlıklarının son günlerine yaklaştık. 9 Kasım itibariyle Büyükşehir Belediyesi olarak dağdaki pozisyonumuz şu şekildedir: İşletme geçmişinde Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri 2013 yılına kadar Gençlik ve Spor Bakanlığı´na bağlıydı. 04.01.2013 tarihinde alınan ÖYK kararıyla Özelleştirme İdaresi´ne bağlandı. 04.01.2016 yani tam üç yıl sonra da bir anonim şirket kurularak Özelleştirme İdaresi´nde olan Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri´nin yönetimi şirket bünyesine devroldu. 4 Temmuz 2016´da da söz konusu şirket Erzurum Büyükşehir Belediyesi´ne Bakanlar Kurulu kararıyla devredildi? dedi. Sorumluluk ve idare konusunda sürekli bilgilendirmenin yapıldığını anımsatan Keskin, şunları kaydetti: ?Bazı eksik bilgiler oluyor. ?Hangi birim Erzurum Büyükşehir Belediyesi´nin sorumluluğunda?´ diye soranlar oluyor. Palandöken ve Konaklı´daki özel işletmelerin mülkiyetleri ve liftleri, pistleri hariç bütün tesisler ve işletmeler Erzurum Büyükşehir Belediyesi´nin iştirak şirketinde ve onun sorumluluğunda yürütülüyor. Atlama Kuleleri biz de değil. Atlama Kuleleri Gençlik ve Spor Bakanlığı´nda, yanındaki otel hakeza? Kandilli´deki kayaklı koşu ve oradaki tesisler bizde değil. Curling salonu ve diğer salonlar da bizde değil. Büyükşehir Belediyesi sadece Palandöken ve Konaklı´daki ?Alp Disiplini´ diyebileceğimiz çalışmanın alanlarına sahip şuanda??
Kafe 25´te düzenlenen toplantıda kış sezonu ve şehrin turizmi masaya yatırıldı
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,?Türkiye´yi nihai hedefimiz 2023´e taşıyacak olan partimiz, ileri demokrasi, insani kalkınma, güçlü ekonomi ve öncü ülke hedeflerini tek tek hayata geçirerek yirmi birinci asra AK mührünü vurmuştur´´ dedi.
FETÖ´cü Jandarma Yüzbaşı C.Ç.´nin itirafları sonrasında yüz binlerce kişiyi etkileyecek 5 sınav daha mercek altına alındı.
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını ve projelerini paylaştı.
13 milyon emeklinin Ocak zamları netleşmeye başladı. Zam oranı 3 Ocak´ta Türkiye İstatistik Kurumu´nun enflasyon verilerinin açıklamasıyla belli olacak.
İstanbul Emniyeti´nde görev yapan, aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 166 kişinin yakalanması için 35 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.
KPSS´siz Memur alımları başladı.Bu kurumlara başvurmak için en az lise mezunu olmak yeterli.Alımlar ne zaman yapılacak ? tüm ayrıntılarıyla Anadoluhaber´de
15 Temmuz´dan bu yana ihraç edilen hakim ve savcı sayısı 3 bin 456 oldu.HSYK Genel Kurulu, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan 66 hakim ve savcıyı daha meslekten ihraç etti.
Yüzde 3 toplu sözleşme zammıyla maaşlar 79 ile 285 lira arasında artacak. Ayrıca enflasyon farkı ihtimali de var.
Öztürk Akkök; Herkesi Görevinin Gereğini Yapmaya Davet Etti
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası geçtiğimiz günlerde yüz binlerce prim borçlusunu emekli edebilecek ´Krediyle Emeklilik Protokolü´nü imzaladı. Borçlu vatandaşlara emeklilik imkanı getiren düzenlemeden yararlanmak için son gün 31 Ekim.