Bakan Akdağ´dan Personel müjdesi.

Sağlık Bakanlığı 20 bin´e yakın sağlık personeli alımı yapacak.

OHAL kararnamesiyle kapatılan sağlık kuruluşları

Olağanüstü Hal kapsamında alınan önleme ilişkin kanun hükmünde kararnameyle 35 sağlık kuruluşu kapatıldı.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu Tarih verdi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili tasarının bir ay içerisinde Meclis´e geleceğini söyledi.

112 Acil Komuta Merkezi´ne çevre düzenlemesi

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü´ne bağlı 112 Acil Komuta Merkezi´ne çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmaları yapıldı.

20´ye yakın felç hastası kurtarıldı..

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji ve Kardiyoloji Ana Bilim dalları tarafından Erzurum´da yeni uygulanmaya başlattı..

Anahtar Kelimeler: ERZURUM' FİLYASYON KONUSUNDA % BAŞARI
  • Perşembe 30.9 ° / 14.3 ° Açık hava
  • Cuma 34.2 ° / 15.9 ° Açık hava
  • Cumartesi 35 ° / 16.1 ° Açık hava

ERZURUM'DA FİLYASYON KONUSUNDA %100 BAŞARI

ERZURUM'DA FİLYASYON KONUSUNDA %100 BAŞARI

Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr.Gürsel Bedir: Erzurum’da (Filyasyon)da Yüzde Yüzü yakaladıklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA'nın Koronavirüs bilgilendirme basın toplantılarıyla günlük yaşam diline dahil ettiği  Filyasyon (temaslı takip) konusunda Erzurum basınına açıklamalarda bulunan Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel BEDİR Filyasyon ve Erzurum başarı oranları ile ilgili şunları söyledi: ’’Sayın Bakanımızın sürekli vurguladığı gibi Koronavirüs ile savaşın en önemli aşamalarından biri temaslı takibi (filyasyon) ile bulaş zincirini kırmak, bir diğeri ise izolasyon çalışmalarıdır. Bu bağlamda ilimizde hasta olmayan, ancak hastalar ile temaslı 1.199 insanımızın tamamına ulaşan ve filyasyon oranını %100’e tamamlayan fedakar sağlık çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.
Ayrıca izolasyonu sağlarken bizimle birlikte canla başla mücadele eden çok değerli Jandarma, Emniyet mensuplarına teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde başından beri ilimizde koordinasyonu sağlayan ve rehberliği ile bize destek olan Sayın Valimize de ayrıca teşekkür ediyorum.
Salgın zinciri tamamen kırılıp Koronavirüs ilimizi ve ülkemizi tamamen terk edene kadar filyasyon ve izolasyon çalışmalarımız aralıksız devam edecektir. Lütfen siz de bize destek olun ve EVDE KALIN…'' dedi.