Hayır Kermesi´ne yoğun ilgi

Ebu İshak Kültür ve Hizmet Vakfı, ihtiyaç sahibi aileler yararına Havuzbaşı kent meydanında ?Hayır Kermesi´ açtı.

Aziziye´e Gönüller birleşti

Aziziye Belediyesi´nin geleneksel hale getirdiği sokak iftarları Dadaşkent programı ile devam etti. Milli Egemenlik Caddesi´nde kurulan sokak iftarında gönüller birleşti, ilçe halkı iftar sevincini paylaştı.

Mustafa Kemal´in Aziziye´ye gelişinin 96. yıl dönümü.

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Erzurum´a gelişinin 96. yıldönümünde ilk karşılandığı yer olan Aziziye ilçesinde tören düzenlendi.

Aziziye`de bahar şenlikleri coşkusu sürüyor

Aziziye`de bahar şenlikleri coşkusu sürüyor

Aziziye`de 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

Aziziye`de 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

Aziziye`de Çermik Festivali Amacına ulaştı

Aziziye Belediyesi`nce düzenlenen 1. Ilıca Çermik festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Çermik Festivali Dolu Dolu geçiyor

Çermik Festivali Dolu Dolu geçiyor

Aziziye`de Çermik Festivali Başladı

Aziziye`de Çermik Festivali Başladı

Ilıca termal tesisleri ve ehram Bursa`da tanıtıldı

Ilıca termal tesisleri ve ehram Bursa`da tanıtıldı

Erzurum`da `pamuk eller kalbe` projesi yüzleri güldürüyor

Hedef 100 bin Çocuğa ulaşmak

Aşık Sümmani vefatının 100.yılında anılacak

Aşık Sümmani vefatının 100.yılında anılacak

Anlatılan Senin Hikâyendir Dalya yapacak

Anlatılan Senin Hikâyendir Dalya yapacak

Kütüphaneler haftası nedeniyle Medrese önünde kitap okudular

Kitap okuma etkinliği yapıldı

Kürkçüoğlu: ?Soykırım söz konusu değil?

Kürkçüoğlu: ?Soykırım söz konusu değil?

GSF bir ilki sergiledi

GSF bir ilki sergilediAnahtar Kelimeler: 0
  • Çarşamba 17.4 ° / 6.4 ° Dağınık bulutlar
  • Perşembe 18.3 ° / 7.6 ° Dağınık bulutlar
  • Cuma 19.2 ° / 5.6 ° Dağınık bulutlar

Çocuk Eğitim Merkezi Projesi uygulamada

Çocuk Eğitim Merkezi Projesi uygulamada

2Erzurum GHSİM Palandöken Gençlik Merkezi, İçişleri Bakanlığı?nın destekleri ile çocuklara yönelik eğitim projesi çalışmalarını yoğunlaştırdı. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Palandöken Gençlik Merkezi bünyesinde uygulanan ve Erzurum Gençlik Spor Kulübü tarafından hazırlanan, Çocuk Eğitim Merkezi Projesi, İçişleri Bakanlığı ve Dernekler Daire Başkanlığı tarafından destekleniyor. Bu proje sayesinde minik yüreklerin yüzleri gülüyor. Palandöken Gençlik Merkezi Tesis Amiri ve Gençlik Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Metin Günay, desteklerinden dolayı İçişlerie Bakanı Efkan Ala ve Dernekler Daire Başkanlığına teşekkür etti. Günay, ?Çocuk Eğitim Merkezi Projesinin amacı, ilimizde yaşayan 100 dezavantajlı çocukların, sosyal aktiviteler aracılığıyla kendi potansiyellerini kazandırmaktadır. Proje kapsamında, okuluna devam ederken, bir yandan da sokakta çalışma risk altında bulunan, 100 dezavantajlı çocuğu içerisine alan çocuk eğitim merkezi projesi çocukların geleceğine umut olmaktadır? dedi. GÖNÜLLÜ GENÇLER DE İŞ BAŞINDA Palandöken Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri?nin yanı sıra gönüllü gençlerde projeye hizmet ediyor. Palandöken Gençlik Merkezi Tesis Amiri Metin Günay, Bu anlamlı proje kapsamında üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllü gençlerin çocukların okullarına yönelik eğitim programları düzenleyerek, çocuklara örnek olduklarını söyledi. Günay, ?Çocuk eğitim merkezi projesi çocukların ailelerini de kapsamaktadır, aileler arasında daha güçlü bir iletişim bağı oluşturmaktadır. Böylelikle çocuklar, sokaklar yerine çocuk eğitim merkezinde geleceklerini uzman eğitmenler eşliğinde geleceğinin planlarını şimdiden kurmaya başladılar. Çocuk Eğitim Merkezi Projesi bölgemizde bulunan çocukların kültüler ve sanatsal etkinlik kazandırılması hedef edilmiştir. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme kurumunun verilerine göre, 10 ilde 50 binden fazla çocuğun sokakta çalışması durumunda biliniyor? diye konuştu. 1 Eylül 2014 tarihinde başlayan proje 1 Mart 2015?te sona erecek. Çocuklar, Proje sürecinde Halk müziği konserlerini, devlet tiyatroları sahnesinde gösterime sunabilecek. Proje kapsamında ayrıca bağlama, gitar dinletileri gibi sosyal aktivetelerde düzenlenecek.