Aziziye Belediyesi Çocukların yüzünü güldürüyor

Aziziye Belediyesi, çocukların daha iyi şartlarda oyun oynamaları için merkezdeki çocuk oyun gruplarından köylere de kuruyor.

Başkan Orhan´ın Babası hakkın rahmetine kavuştu

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan´ın babası Ahmet Orhan (68) hayatını kaybetti

Büyükşehir yatırımlarıyla ilçeleri abad ediyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ilçelere yaptığı yatırım ve hizmetlerle yerleşim yerlerini adeta abad ediyor.

Başkan Orhan´dan Esnaf ziyareti

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

Emekli dul ve yetim 3 aylık birden alabilir

Kendi çalışmasından dolayı SSK´dan emekli aylığı alırken, SSK´lı kocasının ölümünden sonra dul aylığı bağlanan kadın, Emekli Sandığı´ndan emekli olmuş babasının vefatı üzerine yetim aylığı da alabilir.

Çalışan Anne ve Baba´ya müjdeli haber

Çocuğu ilkokul 1. sınıfa başlayıncaya kadar yarım gün çalışma hakkının uygulama esasları belirleniyor. Eşi çalışmayan işçi ve memur yarım gün çalışma hakkından yararlanamayacak.

Kredi kartı ve krediyle kurban almak caiz mi?

Kurbanı veresiye veya kredi kartıyla almak caiz midir? İşte tüm merak edilenlerin cevabı haberimizde

Büyükşehir´den sel ve taşkınlara karşı önlem

Büyükşehir Belediyesi sel ve taşkınlara yönelik önlemlerini artırıyor.

Naci Ergen´in Annesi vefat etti

Kanal 25 Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Naci Ergen´in annesi Gülzade Ergen (71) vefat etti.

Bayram namazı kaç rekat, nasıl kılınır?

Bayram namazı kaç rekat ve nasıl kılınır? Senede sadece iki kez kılındığı için zaman zaman vatandaşlar bu özel namazın nasıl kılındığını unutabiliyorlar. Her ne kadar namazdan önce imam hatırlatsa da vatandaşların yine de nasıl kılındığını merak ediyor. B

Başkan Orhan´dan Bayram mesajı

Başkan Orhan Mübarek Ramazan Bayramına bizleri ulaştıran Yüce Allah´a hamd-ü senalar olsun. Cenab-ı Allah bu büyük nimetinin sorumluluğunu taşıyabilmeyi bizlere nasip etsin.? dedi.

Bayram tatili kaç gün olacak ?

Ramazan bayramı yaklaşıyor. On bir ayın sultanı ramazanın sonuna doğru geliyoruz. Şimdi ise merak edilen sorular arasında Ramazan bayramı ne zaman? var. İşte konu ile ilgili detaylı açıklamalar..

Hayırlı işlerde acele ediniz, fitneye sebep olmayın!

Hayırlı işlerde acele ediniz, fitneye sebep olmayın!

Büyükşehir´den Kardeşlik Sofrası

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı münasebetiyle ilçelerde düzenlediği birlik ve beraberlik temalı Kardeşlik Sofrası´nı Hınıs´ta açtı.

Anahtar Kelimeler: Aziziye hizmete doyacak
  • Perşembe 30.9 ° / 14.3 ° Açık hava
  • Cuma 34.2 ° / 15.9 ° Açık hava
  • Cumartesi 35 ° / 16.1 ° Açık hava

Aziziye hizmete doyacak

Aziziye Belediyesi, yaz dönemi çalışmaları kapsamında asfalt sezonunu açtı.

Aziziye Belediyesi, yaz dönemi çalışmaları kapsamında asfalt sezonunu açtı. Dadaşkent Saltuklu Mahallesi´nden başlayan çalışmayla, kaldırımlar yenileniyor ve desenli asfalt atılarak estetik bir görünüme kavuşturuluyor. Bu yaz döneminde ilçede hizmet rüzgarı estirmeyi hedefleyen belediye, çalışmalara kaldırımları yenileyerek başladı. 
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, bu yaz döneminde ilçenin her köşesinde hizmet rüzgarı eseceğini ifade ederek, ?Sorunlu kaldırımlar ve yollar asfaltlanacak, ilçemiz hizmete doyacak.? dedi. Yaz dönemine kaldırımları yenileyerek başladıklarına vurgu yapan Başkan Orhan, sorunlu bölgelerdeki kaldırımların sökülerek önce bordürlerinin yenilendiğini, ardından desenli asfalt atılarak, boyanacağını ve estetik bir görünüme kavuşturulacağını vurguladı. Kaldırımların daha dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu için asfaltla kaplandığına dikkat çeken Başkan Orhan, çalışma yapılırken her türlü detayın düşünüldüğünü belirtti.
AZİZİYE´DE HİZMET RÜZGARI ESECEK
Aziziye´nin Dadaşkent ve Ilıca´nın yanısıra 69 köyden oluştuğunu hatırlatan Başkan Orhan, ?Hedefimiz bu yaz sezonunda mahalle statüsündeki köylerimizle birlikte Ilıca ve Dadaşkent´te hizmet rüzgarı estirmek. Bu bağlamda plan ve programımızı en iyi şekilde yaparak, çalışmalarımıza başladık. Şuan sorunlu bölgelerimizdeki kaldırımları yeniliyoruz. Daha sonra ilçemiz genelinde kapsamlı bir asfaltlama çalışması başlatacağız. İlçemizde sorunlu bir metrekare bile kaldırım ve yol kalmayıncaya kadar çalışmalarımız sürecek. Aynı şekilde mahalle statüsündeki köylerimizde de, başta köy konağı ve taziye evleri olmak üzere, köy meydanlarının kilitli taşla işlenmesi noktasında çalışmalarımız sürüyor. Amacımız ilçemizin her köşesine, her metrekaresine eşit hizmet götürerek, ilçemizi daha yaşanabilir, daha nitelikli bir kent görünümüne kavuşturmak.? diye konuştu.