Yıldırım;Terörle mücadelede geri adım yok

Başbakan Binali Yıldırım, "Terörle mücadelemizde kararlılığımız aynen devam ediyor.

2017´de Tatiller hangi güne denk gelecek ?

2016 yılında uzun bayram tatilleri ile rahat bir yaz dönemi geçiren vatandaşı, 2017 yılında daha fazla mesai saati bekliyor.

Bu Haber SGK Borcu olanları ilgilendiriyor

Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe giren af yasası Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) alacaklarının yeniden yapılandırmasına ilişkin önemli maddeler içeriyor.

FETÖ elebaşı Gülen: Pişman değilim .

15 Temmuz darbe girişiminin mimarı, terör örgütü FETÖ´nün elebaşı Fetullah Gülen, örgütün faaliyetleri için, "Bu bağımsız olmanın bedeli olarak tanımlanabilir. Ben pişman değilim" dedi.

İş kurmak isteyen gençlere müjde

Hükümet Gençleri iş sahibi yapmak için kolları sıvadı.

Korgeneral Zekai Aksakallı aşiret liderleri ile görüştü

15 Temmuz´un kaderini değiştiren Dadaş komutan Zekai Aksakallı, Cerablus´ta ÖSO komutanları ve aşiret liderleriyle bir araya geldi

TSK´dan Cerablus açıklaması

Suriye´nin Cerablus şehrine yapılan Fırat Kalkanı Operasyonu ile ilgili TSK´dan açıklama geldi.

Türkiye Cerablus´a girdi

Terör örgütü DAEŞ´in Suriye topraklarından Türkiye ile doğrudan temas kurduğu son nokta olan Cerablus´a gece saatlerinde bordo bereli özel kuvvetler girdi, harekatı Zekai Aksakallı yönetiyor.

Bakan Ala´dan İstihbarat açıklaması

Bakan Ala Hükümet olarak İstihbarat teşkilatlarının yeniden yapılanması konusunda bir çalışma yürütüyoruz dedi.

Teröristbaşı Gülen´in doğduğu ev umumi tuvalet yapılacak

FETÖ terör örgütünün başı Fetullah Gülen´in Erzurum´daki doğduğu evin umumi tuvalet yapılacağı öğrenildi.

Meclis´te büyük tasfiye! Açığa alındılar

Meclis´te FETÖ operasyonu devam ediyor. Genel sekreter yardımcıları ve daire başkanları olmak üzere 30 yönetici açığa alındı.

RTÜK´ten flaş karar

RTÜK, darbe girişiminde bulunan FETÖ ile ilişkili olan radyo ve televizyon kuruluşlarını kapattı.

  • Perşembe 30.9 ° / 14.3 ° Açık hava
  • Cuma 34.2 ° / 15.9 ° Açık hava
  • Cumartesi 35 ° / 16.1 ° Açık hava

Ak Parti Genel Başkan Adayı 20 Mayıs´ta açıklanacak

AK Parti, genel başkanın seçileceği olağanüstü kongresi 22 Mayıs´ta yapılacak. Ak Parti Genel Başkanlık koltuğunu kimin dolduracağı merak konusu oldu

AK Parti, genel başkanın seçileceği olağanüstü kongresi 22 Mayıs´ta yapılacak. Yeni genel başkan adayı ise 20 Mayıs´ta en erken 20 Mayıs´ta kamuoyuna duyurulacak.

 AK Parti´de kongre sürecine ilişkin bilgi veren Grup Başkanvekili Bülent Turan,"Bu hafta usül, gelecek hafta isim belli olacak" dedi.

 Bülent Turan, dokunulmazlık dosyaları için de, "AK Parti´den bir fire bile beklemiyorum" ifadelerini kullandı.

 Bülent Turan´ın açıklamalarından satır başları:

 "Başbakanın tercihidir, kendisi mi açıklar ekibine mi açıklatır. Bunların hepsini yaparken ahde vefa şeklinde olmasını arzu ettik. Tek aday olacağı izlenimi var. 1400 delege var. Önemli olan AK Parti´nin kimliğine yakışır bir kongreyi yapma niyetimiz.

 Kongreyle ilgili bir heyet oluşturuldu. Genel başkan adayının kim olacağı gelecek hafta netleşir.

 "FİRE BEKLEMİYORUM"

 AK Parti´den fire olmaz. Bu konuda duruşumuz net. Başbakan görevini bırakmış olmasına rağmen göreceksiniz gelip oyunu kullanacaktır bir milletvekili gibi. Bir tane fire beklemiyorum yani. Yasal ve resmi olarak ne oy verildi bilme imkanımız yok. 

Grup psikolojisi ve milletvekillerinin imza atması böyle bir süreç olduğunu düşünüyorum. Tüm arkadaşlarımız net karar verdiler. Algınlanlığımız var dokunulmazlıklarla ilgili. Kürsüye çıkan herkes bize ağır ithamlarda bulundu. Bunu istemek zorundayız. Kaldırıyoruz gelin bakalım kim tacizci, hırsız görün bakalım. Biz referandum olmasın diye uğraşıyoruz fire vermeden diğer partilerin desteğiyle bu konuya gündemden düşürelim istiyoruz."