G-4SVPJCLT0J ANADOLUHABER

Adil Gür´den 5. parti iddiası

1 Kasım sonuçlarını en yakın tahmin eden anketçi Adil Gür´den çok konuşulacak 5. parti iddiası ortaya attı.

A&G Araştırma Şirketi´nin sahibi Adil Gür, "Muhalefet bu 1 Kasım sonuçlarını iyi analiz etmezse, nerede hata yaptığını düşünmezse 5. parti tam da muhalefetin ortasından çıkacak." dedi.

Haber 10´da yer alan habere göre; Son anketiyle 1 Kasım seçim sonuçlarını bilen tek anket şirketi olarak Türkiye seçim tarihine adını yazdıran A&G Kamuoyu Araştırma Şirketi´nin sahibi Adil Gür, "Seçimlerden önce herkes 5. partiyi AK Parti´nin içinden bekliyordu. Ben dedim ki, ?1 Kasım´da öyle bir sonuç çıktı ki muhalefet bu 1 Kasım sonuçlarını iyi analiz etmezse, nerede hata yaptığını düşünmezse 5. parti tam da muhalefetin ortasından çıkacak." diyerek çok çarpıcı bir iddiaya imza attı.

?MUHALEFET PARTİLERİNİN İÇİNDEN 5. PARTİ ÇIKABİLİR?

CHP ve MHP´nin alınan başarısız sonuçların ardından genel başkanlarını değiştirmeleri gerektiğine inandığını söyleyen Gür, ?CHP ve MHP´de bana göre genel başkan değişimi olmalıdır. Ona karar verecek olan partinin seçmenleri değil, partinin delegeleri. Ben her şeye rağmen karamsar değilim. Seçimden 2-3 gün sonra bir açıklama yaptım. Seçimlerden önce herkes 5. partiyi AK Parti´nin içinden bekliyordu. Ben dedim ki, ?1 Kasım´da öyle bir sonuç çıktı ki muhalefet bu 1 Kasım sonuçlarını iyi analiz etmezse, nerede hata yaptığını düşünmezse 5. parti tam da muhalefetin ortasından çıkacak.´ Bakın muhalefetin birinden değil, çünkü bugün Türkiye´de muhalefet partilerinden bir tanesi başarılı, ikisi başarısız, ikisi başarılı, biri başarısız değil. Muhalefet partileri topyekun başarısız. Öyle olunca muhalefet partilerinden rahatsız olan, kerhen oy veren, seçmenlerin hepsinin oy verebileceği bir parti çıkabilir. Bölünme yoluyla veya kurulma yoluyla çıkabilir. Muhalefet partileri bu özeleştiriyi, gerekli düzenlemeyi yapmazsa bu çıkabilir? diye konuştu.Anahtar Kelimeler: Adil parti iddiası
  • Pazartesi 19.1 ° / 5.8 ° Şiddetli yağmurlu
  • Salı 19.9 ° / 7.3 ° Düzensiz Yağmur Mümkün
  • Çarşamba 18.7 ° / 6.9 ° Orta kuvvetli yağmurlu